česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Miloš HORÁK

(*1.1.1976, Mladá Boleslav)

český operní pěvec - basbaryton

Životopis:
Působí v Národním divadle, Praha. Spolupráce - Jihočeské divadlo České Budějovice, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Česká filharmonie, Filharmonie Brno, Plzeňská filharmonie, Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice, Štátné divadlo Košice, Komorní orchestr Bohdana Warchala ad.

Studium:
Soukromé studium u prof. Reného Tučka a doc. Kataríny Bachmannové; soukromé studium a mistrovské kurzy u prof. Nicolause Hillebranda (Mnichov).

Repertoár:
J. S. Bach, G. F. Händel, W. A. Mozart, G. Rossini, G. Verdi, G. Puccini, G. Bizet, R. Wagner, R. Strauss, B. Smetana, A. Dvořák, B. Martinů ad.

Soutěže:
Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka Karlovy Vary (2008, finalista).

Festivaly:
Pražské jaro; Smetanova Litomyšl; Festival Opera; Festival Zomeropera Alden Biesen, Belgie.

Recenze, články apod.:
"Objemný, opravdu průrazný hlasový fond, s moc pěkně krytými fis hned ve vstupní Alfiově písni o koníku. Mladý pěvec, soukromý žák Reného Tučka, se zatím uplatňoval více v basových rolích či ve vyšších basech typu Mozartova Figara. Ale Alfio je polohově typická barytonová partie. Měl jsem pocit, že mu ležela moc dobře a hlas polohou posazený do vyšší polohy se o to více rezonančně rozezní. Myslím, že toto obsazení bylo pro mladého pěvce šťastné. Začal se mi vybavovat v souvislosti s jeho pěveckým projevem legendární Antonín Švorc a jeho oborové zaměření." (Opera Plus, 11. 12. 2013).

Informační zdroje:
www.miloshorak.cz, www.narodni-divadlo.cz

Kontakt:
e-mail: horak27@seznam.cz

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2021
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo