česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Eliška GATTRINGEROVÁ

(*1.1.1988, Praha)

česká operní pěvkyně - soprán

Životopis:
Působí v Praze. Spolupráce - Operní studio HAMU, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Národní divadlo Praha, PKF – Prague Philharmonia. Zařazena na Listinu mladých umělců Nadace Českého hudebního fondu.

Studium:
Pražská konzervatoř (Jarmila Krásová); Akademie múzických umění v Praze (Ivan Kusnjer); mistrovské kurzy u Hanse Zednika, Ester Lienbacher, Evy Randové; individuální kurz u Aprile Milload.

Repertoár:
B. Smetana, A. Dvořák, L. Janáček, A. Blodek, P. I. Čajkovskij, G. Donizetti, G. Bizet, G. Puccini, W. A. Mozart  ad.

Soutěže:
Opera Gesangswettbewerbes Jennersdorf (2011, 2. cena,   Preis des Institute für Gesang); Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech (2013, 1. cena v kategorii Junior).

Recenze, články apod.:
"Vítězkou kategorie Junior – ženy je naše Eliška Gatttingerová. Byla to vroucně a krásně zazpívaná Mařenka z Prodané nevěsty." (Opera Plus, 27. 11. 2013)
"... její  Taťána prochází v průběhu představení prokazatelným vývojem a ze snivé, uzavřené dívky se stává vážná, ctnostná žena. ... Vrcholem jejího pěveckého i hereckého výkonu byla ona slavná 'dopisová scéna', ve které podala vynikající umělecký výkon. Vykreslila zde plnokrevnou, výraznou postavu s celou škálou emoci, to vše podepřené sopránem nádherné barvy a čistým přednesem." (Hybris 2014/19, únor 2014)

Informační zdroje:
www.eliskagattringerova.cz

Kontakt:
e-mail: eliska.gat@seznam.cz

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2022
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo