česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Jiří BRÜCKLER

(*1.1.1984, Liberec)

český operní pěvec - baryton

Životopis: Působí od roku 2011 v Národním divadle v Praze a ve Státní opeře Praha jako sölista opery.
Spolupráce - Budapest Festival Orchestra, Národní divadlo Brno, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Jihočeské divadlo České Budějovice, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Divadlo F. X. Šaldy v Liberci ad.

Studium: Pražská konzervatoř (Jiří Kotouč); Akademie múzických umění v Praze (Roman Janál). Repertoár: G. Verdi, W. A. Mozart, G. Puccini, R. Leoncavallo, A. Dvořák, L. Janáček, B. Smetana, B. Martinů ad.

Soutěže: Mezinárodní Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech (2008,1. místo, Cena Viléma Zítka, Cena společnosti Josefa Hercla, za nejlepší interpretační výkon v oboru duchoví tvorby, Cena Národního divadla moravskoslezského a Cena hudebního nakladatelství Editio Bärenreiter).

Festivaly: Mezinárodní Hudební Festival Český Krumlov (od 2011).

Ceny: Cena Thálie 2013 - nominace za roli Rodrigo / G. Verdi: Don Carlo.

Recenze, články apod.: G. Verdi- Don Carlo, ND Praha: "Jiří Brückler při svém mládí ukázal, že má jeden z nejkrásnějších českých barytonů, jeho hlas je příjemné barvy a bude zajímavé ho v budoucnu sledovat." (momus.hu 24. 4. 2013).
"Mladý barytonista s výborně vyškoleným, příjemně zabarveným a nosným hlasem jako Rodrigo využívá celou dynamickou škálu od jemných pianissim až po plně znělá forte. Herecky odlišil markýzovo vřelé přátelství k infantovi Carlovi od opatrné diplomacie při jednání s králem Filipem II. Vrcholem jeho výkonu byla pak scéna ve vězení, kdy se loučí s Carlem a umírá." Magazín Ceny Thálie, 2013).

Informační zdroje:
www.bruckler.eu
www.narodni-divadlo.cz/cs/umelec/jiri-brueckler

Kontakt:
e-mail: info@bruckler.eu

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2021
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo