česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Ondřej VRABEC

(*15.5.1979, Vysoké Mýto)

český hráč na lesní roh a dirigent

Životopis: Od roku 1997 byl hráčem 1. lesního rohu v České filharmonii. Jako sólista vystupoval mj. s Českou filharmonií, Nagoya Philharmonic Orchestra, Soliste Européens Luxemburg, Augsburg Philarmonic Orchestra, Pressburger Philharmoniker a dalšími orchestry. Je členem souboru Brahms Trio Prague, dále souborů Philharmonia Octet, Juventus Quintet, Czech Philharmonic Horn Club ad. Uplatňuje se také jako dirigent. V sezóně 2013-2014 byl asistentem šéfdirigenta České filharmonie J. Bělohlávka.

Studium: Pražská konzervatoř, lesní roh (B. Tylšar), dirigování (V. Válek, H. Farkač, M. Němcová, M. Košler) a AMU (R. Eliška, J. Bělohlávek, F. Vajnar); mistrovské kurzy Hornclass v Novém Strašecí, Francouzsko-česká akademie, Sándor Végh/Bohuslav Martinů Academy, London Masterclass a další.

Soutěže: Pražské jaro (4. místo v dirigentské soutěži a dvě zvláštní ceny, čestné uznání poroty pro nejlepšího českého účastníka soutěže – 2007).

Diskografie: CD se záznamem koncertu České filharmonie (Octavia Records); DVD Proměny s Collegiem Českých filharmoniků (Universal Music – deska roku), CD s koncertantními skladbami pro housle a violu (G. Demeterová, Supraphon) a CD Karel Stamic (s G. Demeterovou a Collegiem Českých filharmoniků, Supraphon.

Recenze, články atd.: CD Brahms Trio Prague: "Jde o nejlepší dosud realizovanou nahrávku Tria Es dur, op. 40 Johannesa Brahmse…" (americký prestižní magazin Fanfare).

Agentura: PRESTO, tel. +420 604 283 746, e-mail: agenturapresto@volny.cz

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2021
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo