česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Jakub TYLMAN

(*29.12.1983, Praha)

český violoncellista

Životopis: V roce 2003 získal Yamaha stipendium pro nejlepšího posluchače Pražské konzervatoře. Jako sólista spolupracoval mj. s dirigenty Alexandrem Lonquichem, Bjartem Engesetem, Markem Janowským a dalšími. Je členem klavírního tria Margritte. Hraje na nástroj Miroslava Komára (Praha 1999).

Studia: Pražská konzervatoř (Vladan Kočí a Jiří Bárta). Po maturitě studoval v Berlíně u Borise Pergamenščikova a od roku 2005 u Franze Helmerssona v Kolíně n. Rýnem. Absolvoval mistrovské kurzy s Heinrichem Schiffem, Bernardem Greenhousem, Annerem Bylsmou.

Soutěže: Prague Junior Note (1. cena, 1995); nejmladší finalista soutěže Talent roku (2000); nejmladší finalista v soutěži Alexander Tansman Competition of Music Personalities, Lodž (2000, čestné uznání); finalista soutěže ARD Mnichov (2001); soutěž o Evropskou hudební cenu, Oslo (nejmladší finalista a 3. cena (1998); EMCY – soutěž o Evropskou hudební cenu v Oslo; Concerto Competition Sewanee ve státě Tennessee; Dotzauerova soutěž Drážďany (1. cena, 2001); účast ve finále Eurovizní soutěže mladých hudebníků; cena Firmenisch Preis z festivalu ve švýcarském Verbieru; cena Europäischer Hoffnungspreis für Musik od nadací Evropského společenství a Prix Européens.

Repertoár: A. Dvořák, F. Kramář-Krommer, A. Zemlinski a další.

Festivaly: Dvořákova Praha; festival ve Verbieru (Švýcarsko).

Recenze, články apod.: "Jakub Tylman je jméno, o němž se v cellovém světě už ví. Doufejme, že se s ním budeme často setkávat i na domácích pódiích." (Dita Hradecká, Harmonie 2004, č. 1).

Diskografie: pořídil řadu live nahrávek z koncertů (mj. Le Grand Tango Astora Piazzolly; Koncert h moll pro violoncello a klavír op. 104 Antonína Dvořáka).

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2021
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo