česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Marek ŠEDIVÝ

(*1.1.1987, Praha)

český klavírista a dirigent

Životopis: Po debutu na Chopinově festivalu v Mariánských Lázních byl zařazen mezi deset mladých dirigentů z celého světa v prestižní soutěži v Besançonu. Dirigoval mj. BBC London Symphony a Orchestre de Besançon Franche-Comté, dále Pražskou komorní filharmonii (PKF - Prague Philharmonia), Jihočeskou komorní filharmonii. Asistoval Jiřímu Bělohlávkovi při nastudování Wagnerovy opery Tristan a Isolda v Canadian Opera Company v Torontu (2012-2013). Jako pianista se věnuje především komorní hudbě. V roce 2013 byl asistentem dirigenta při nastudování Janáčkovy opery Příhody Lišky Bystroušky se souborem University od British Columbia (Canada) v Teplicích. Se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu vystoupil poprvé v prosinci 2014 na předvánočním koncertu v Dvořákově síni Rudolfina a poté na "Debutu Pražského jara" (2015).

Studium: Dirigování a klavírní hru studoval na Pražské konzervatoři (absolvoval 2010), poté AMU v Praze (bakalářské studium absolvoval 2013); mistrovské kurzy u Kennetha Kieslera na University of Michigan, u Vladimira Ponkina (Moskevská konzervatoř); soukromý kurz u Jiřího Bělohlávka.

Repertoár: J. S. Bach, J. Mysliveček, J. V. H. Voříšek, W. A. Mozart, L. van Beethoven, H. Berlioz, F. Mendelssohn-Bartholdy, F. Schubert, R. Schumann,  J. Brahms, F. Liszt, R. Wagner, A. Bruckner, C. Saint-Saëns, F. Chopin, C. Franck, A. Dvořák, B. Smetana, S. Rachmaninov, R. Strauss, C. Debussy, G. Mahler, I. Stravinskij,  L. Janáček, J. Suk, F. Poulenc, M. Ravel, B. Martinů, S. Prokofjev, D. Šostakovič, K. Slavický a další.

Soutěže: Chopinova soutěž v Mariánských Lázních

Festivaly: Chopinův festival v Mariánských Lázních (2009), Mladá Praha, Dvořákova Praha (s Pražskou komorní filharmonií); festival J. B. Glucka v Norimberku (2014); Pražské jaro (2015)

Agentura: Armstrong Music, Hong Kong

e-mail: marek.sedivy87@gmail.com

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2021
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo