česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Pavel SVOBODA

(*1.1.1987, Opočno)

český varhaník

Životopis: Je členem souboru Barocco sempre giovane. Jako sólista účinkoval s předními symfonickými a komorními tělesy. Je rovněž dramaturgem a pořadatelem hudebních festivalů. Od roku 2011 je ředitelem festivalu F. L. Heka v Dobrušce. Natočil snímky pro rozhlas a televizi

Studium: Konzervatoř v Pardubicích (J. Rafaj a V. Rabas). Mistrovské kurzy u Suzan Landale, R. Smitse, Martina Sandera, Theo Jellemy a dalších. Akademie múzických umění v Praze (Jar. Tůma); souběžně Universität der Kunste v Berlíně.

Soutěže: 1. cena Mezinárodní varhanní soutěže Opava (2004); 1. cena a titul laureáta Mezinárodní interpretační soutěže v Brně (2007; 2. cena v Mezinárodní soutěži Petra Ebena (2008); 3. cena v interpretační soutěži Pražského jara (2013).

Festivaly: Vystupoval na hudebních festivalech (mj. v Německu, Belgii, Slovensku, Rakousku, Španělsku). Vystoupil na četných koncertech včetně festivalu Pražské jaro (se souborem Barocco sempre giovane). Je ředitelem festivalu F. L. Heka v Dobrušce.

Repertoár (výběr): J. S. Bach, G. F. Händel, G. Tartini, J. Brahms, J. J. Benda, J. Pachelbel, M. Duruflé, F. Lisz, J. G. Rheinberger, Luboš Sluka.

YouTube: J. S. Bach: Preludium a fuga e moll, BWV 548; Koncert podle Vivaldiho, BWV 593; Ch. M. Vidor: Toccata ze symfonie č. 5; Luboš Sluka: Vigilie per organo.

e-mail: svoboda@varhanik.cz; svoboda@seznam.cz

web: www.barocco.cz; www.varhanik.cz

Facebook: https://www.facebook.com/svoboda.varhanik

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2022
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo