česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Roman PATOČKA

(*1.1.1981, Jihlava)

český houslista

Životopis: V letech 2008-2009 byl koncertním mistrem Německého symfonického orchestru v Berlíně. Vystupoval v mnoha evropských státech, v USA a dalších zemích, mj. se Symfonickým orchestrem bavorského rozhlasu, s Hamburskými symfoniky, s Nagojskou filharmonií, se Záhřebskou filharmonií, a dalšími orchestrálními tělesy; spolupracoval s J. Bělohlávkem, V. Válkem, J. Hrůšou, Ch. Mackerrasem a dalšími. Je členem souboru Eben trio. Spolupracoval s J. Bártou, I. Ardaševem, R. Giordanem, J. Frautschim, D. Kashimotem ad. Hraje na housle cremonského mistra Enrika Cerutiho (1845).

Studium: Pražská konzervatoř (D. Zárubová), Akademie múzických umění (I. Štraus), dále studoval u Keiko Wataya v Utrechtu, u Samuela Ashkenaziho v Lübecku, u Stephana Picarda na Hochschule für Musik Hans Eisler v Berlíně. Absolvoval několik mistrovských kurzů.

Repertoár: F. Benda. L. van Beethoven. J. Brahms. A. Dvořák, F. Mendelssohn-Bartholdy, P. de Sarasate, H. Wieniawski, N. Paganini, L. Janáček, K. Szymanowski, B. Bartók, M. Ravel a další.

Soutěže: Pražské jaro, soutěž Leopolda Mozarta v Augsburku, soutěž P. de Sarasateho v Pamploně, soutěž Václava Humla v Záhřebu, soutěž Maxe Rostala v Berlíně atd.

Festivaly: Francie, Rakousko; reprezentoval Českou republiku na světové výstavě v AICHI V Japonsku, ad.

Diskografie: CD s pianistou Frédericem Lagardem; CD s Pražským komorním orchestrem (houslové koncerty Františka Bendy).

YouTube: J. S. Bach: Partita pro sólové housle

web: www.romanpatocka.com; e-mail: violinist@romanpatocka.com; r.patocka@email.cz.

Agentura: Nachtigall Artists Management,  e-mail: a.nachtigalova@nachtigallartists.cz, tel.: +420 602 219 611

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2021
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo