česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Libor NOVÁČEK

(*1.1.1979, Praha)

český klavírista

Životopis: Od roku 1994 hraje veřejně. Vystoupil mj. v Londýně, v Buenos Aires, v Hamburku, ve Washingtonu, dále v Ryedale, North Aldeboroughu, Chesteru, dále v USA, Mexiku, Argentině, Brazilii, Indii, Jižní Africe, Číně, Hong Kongu, na Islandu a ve většině evropských států. V roce 2006 debutoval s Royal Philharmonic Orchestra v Londýně. Získal dlouhodobou nahrávací smlouvu s firmou Landor Records (2005). Je umělcem firmy Steinway. Vedl mistrovské kurzy v Anglii, USA, Indii, Keni a Zimbabwe. Je členem souboru Prague Piano Trio. Žije v Anglii.

Studium: Konzervatoř Teplice (Miloslav Mikula); Guildhall School of Music and Drama, Londýn (Joan Havill). Konzultace u L. Bermana, A. Longuiche, J. Perryho, D. Merleta, M. Perahii a dalších.

Soutěže: Guildhall School of Music and Drama (cena pro nejlepšího studenta; John Lill Piano Prize; Thurnbridge Wells International Young Concert Artists Competition (4. cena); The AXA Dublin International Competition (2006); soutěž firmy Landor Records (Anglie, vítěz, 2005) Festivaly: Mostly Mozart; Pražské jaro 2009; Struny podzimu; Al Bustan Festival; Three Choirs; Lofoten Piano Festival (Norsko).

Diskografie: první CD pro firmu PANTON (1994); CD Libor Nováček Piano Recital; CD Novacek, My first Recital; CD se skladbami F. Liszta; CD se skladbami J. Brahmse.

Repertoár: J. Brahms, F. Liszt, L. Janáček, M. Ravel, C. Debussy a další.

YouTube: M. de Falla: Pět tanců, F. Liszt: Années de Pèlerinage

Agentura: Koncertní agentura Libor Nováček, 251 65 Kamenice-Ládví

email: info@czechkoncert.com; libornovacek@hotmail.com

Facebook: www.facebook.com/novacek.libor

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2021
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo