česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Iva KRAMPEROVÁ

(*1.1.1984, celá Česká republika)

česká houslistka

Životopis: Po studiu vystupovala s Moravskou filharmonií Olomouc, Komorní filharmonií Pardubice, Plzeňskou filharmonií ad. Je koncertním mistrem souboru Barocco sempre giovane. Na festivalu F. L. Věka v Dobrušce uvedla v premiéře dílo L. Sluky, dále skladby Jaroslava smolky, Slavomíra Hořínky, Miroslava Kubičky, Jožky Matěje a Luboše Fišera. Od roku 2008 působí jako pedagog na Konzervatoři Pardubice. Společně s manželem, varhaníkem Pavlem Svobodou, organizuje hudební festival v Dobrušce. Vystupovala na četných koncertech v ČR (včetně festivalu Pražské jaro) a v zahraničí (Španělsko, Německo, Belgie, Makedonie ad.) V oboru komorní hudby spolupracuje s V. Hudečkem, J. Bártou, I. Ženatým, B. M. Willi, R. Baborákem, A. Strejčkem, V. Vonáškem ad.

Studium: Absolvovala Konzervatoř v Pardubicích (Vladimír Kulík) a AMU v Praze (Ivan Štraus), dále interpretační kurzy v ČR (I. Štraus, L. Čepický) a v zahraničí (Régis Pasquier, Francie).

Repertoár: J. S. Bach,  F. Geminiani, A. Corelli, F. O. Manfredini, L. Janáček

Soutěže: Byla stipendistkou firmy Yamaha, je laureátkou Mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec; získala 2. cenu za nejlepší interpretaci díla Leoše Janáčka a cenu Nadace Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby soudobého českého autora; Cena za nejlepší provedení skladby L. Janáčka a titul laureátky Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka (2007).

web: iva.kramperova.cz

tel.: +420 775 049 832, e-mail: krami@seznam.cz

Facebook: https://cs-cz.facebook.com/public/Iva-Kramperová

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2022
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo