česká hudba | czech music


Nalezené osobnosti

270 záznamů

Nalezené organizace

2205 záznamů

Nalezené projekty:

4338 záznamů

Nalezené akce

Anna FUSEK

(*1.1.1981, Praha)

česká flétnistka, houslistka, klavíristka

Životopis: Vystupovala ve Vídni, Amsterodamu, Berlíně, Paříži. V roce 2009 účinkovala jako herečka a hudebnice v roli Amora v barokní opeře Francesca Cavalliho La Calisto v Basileji. V představení Monteverdiho opery L´Orfeo a Händlovy opery Alcina byla korepetitorkou a hrála na zobcovou flétnu.

Studia: Studovala hru na zobcovou flétnu na konzervatoři v Rotterdamu (Han Tol) a v Berlíně (Christoph Huntgeburt na Universität der Kunste); klavírní hru u Edouardo Torbianelliho, hru na zobcovou flétnu u Conrada Steinmanna na Schole Cantorum Basiliensis der Musikakademie Basel a hru na barokní housle u Irmgard Huntgeburth na Universität der Kunste v Berlíně; hru na zobcovou flétnu a historický klavír na Schole Cantorum v Basileji; hru na barokní housle v Berlíně. Studovala filosofii a hudební vědu na Humboldtově univerzitě v Berlíně a obor herectví na Americké akademii dramatických umění v New Yorku.

Soutěže: International Youth – soutěž pro zobcové flétny ve Feldkirchu v Rakousku (2006); několikrát vítězství v Jugend musiziert (2. místo a cena poroty, 1991-2000); byla semifinalistkou na mezinárodní soutěži pro starou hudbu v Bruggách (2002); zúčastnila se mezinárodního klavírního fóra v Ruiselede v Belgii (2006-2007).

Repertoár: J. S. Bach, C. Monteverdi, A. Vivaldi, N. Porpora

YouTube: Collegium 1704; Vivaldi Concerto for Sopranino Recorder in C Major

Festivaly: Händelův festival v Goethe Theater v Halle

Diskografie: CD Magdalena Kožená zpívá árie A. Vivaldiho  (Deutsche Grammophon 2009); CD Basel Baroque Consort

Agentura: Central Europena Music Agency

Kontakt:
e-mail: info@cema.music.com, tel.: +420 542213053

_datafooter

Institut Umění logo logoMUSICA NOVA
2021
logo logo Kdy? Kde? logo
logo
logo logo